Правоосвітня діяльність у навчальних закладах міста

 

 

 

Значну роль на сучасному етапі розвитку української освіти відіграє процес формування правосвідомої поведінки учнів, створення міцної бази знань, заснованої на вивченні правових норм, опрацюванні статей кодексів.

 

Важливо зробити процес навчання цікавим, творчим, адаптованим до потреб дитини. Проте, слід не забувати й про соціальне замовлення держави: формування та розвиток громадян Української держави, які співпрацюють з органами влади, займають активну життєву позицію, є небайдужими до потреб громади. Правоосвітня діяльність і є тим необхідним об’єднуючим містком, що робить навчання цікавим, практичним, дієвим. У кожному навчальному закладі з учнями проводяться правові ігри, квести, брейн-ринги, «круглі столи», створено умови для відвідування судових засідань у Зарічному та Ковпаківському районних судах м. Суми, налагоджена співпраця з науковцями, представниками поліції, суду. Систематичною є плідна спільна діяльність з вищими навчальними закладами міста – Сумською філією Харківського національного університету внутрішніх справ, навчально-науковим інститутом права СумДУ, юридичним факультетом СНАУ. Результатом співпраці є проведення брейн-рингу «Знавці права» (щорічно у жовтні, СФХНУВС), студентсько-учнівської конференції з актуальних питань права (грудень, СумДУ), розробка проектів щодо захисту прав людини в Україні (листопад-грудень, інститут права СумДУ).

 

Гордимося тим, що у 2016 році учні шкіл №№ 7, 9, 18 стали переможцями IV етапу Всеукраїнської олімпіади з правознавства, а збірна команда сумських школярів «Правовий альянс» отримала ІІІ місце на фінальному етапі XIV Всеукраїнського турніру юних правознавців, що проходив у      м. Ужгород.

 

Динамічні зміни в освіті вимагають швидкої адаптації педагогів до нових форм організації роботи, стимулюють до постійного пошуку, творчості. Недаремно вчителі правознавства ССШ №№ 7, 10, ЗОШ № 27, методист ІМЦ були запрошені до участі в регіональному проекті, присвяченого розвитку громадянської освіти, проведеного у форматі Open Space за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту «Регіональні Голоси – створюємо Мости для Демократії». Нові формати діяльності відкривають нові можливості до співпраці в межах європейської спільноти, сприяють розвитку демократичних цінностей.

 

Цікавими, на сьогодні, є участь у заходах за ініціативи громадських організацій, проведених з використанням нових інформаційних платформ. Із задоволенням педагоги та учні ЗОШ № 27 взяли участь у Всеукраїнському уроці місцевого самоврядування, проведеного у веб-форматі, де викладачами були Віце-прем’єр-міністр України Г.Зубко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування С.Власенко, директор Асоціації міст України М.Пітцик.

 

Новий рік несе нові плани, мрії, очікування. Залишається побажати успіхів у їх реалізації.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

29.12.2016 р.

 

новорічні заходи.pdf
Adobe Acrobat Document 55.6 KB
16 ПЛАН ОСІННІ КАНІКУЛИ.pdf
Adobe Acrobat Document 185.8 KB
електронні освітні ресурси міста.pdf
Adobe Acrobat Document 127.3 KB

Інноватика в сучасній освіті

2170368.jpg
JPG Image 534.2 KB
2170369.jpg
JPG Image 250.3 KB
2170370.jpg
JPG Image 131.2 KB
2170371.jpg
JPG Image 339.3 KB
2170372.jpg
JPG Image 340.3 KB
2170373.jpg
JPG Image 273.9 KB
2170374.jpg
JPG Image 315.2 KB
2170375.jpg
JPG Image 312.1 KB
2170376.jpg
JPG Image 190.2 KB
2170377.jpg
JPG Image 193.7 KB

 

Незвичайна зустріч

 

Лідери учнівського самоврядування навчальних закладів міста традиційно зібралися на засідання в Сумському Палаці дітей та юнацтва. Цього разу зустріч була організована Інформаційно-методичним центром управління освіти і науки Сумської міської ради з метою ознайомлення учнівської молоді з діяльністю окремих громадських організацій, проекти яких спрямовані на співпрацю з освітніми установами.

 

Із гостей були присутні Назаренко Олексій, Сидоренко Юрій (ГО «Український освітній клуб»), Бірченко Роман (ГО «Кіфа Суми») та Орлов Віталій (голова правління Альянсу «Україна за сім’ю»).

 

Про що ж повідали громадські активісти та що запропонували лідерам учнівського самоврядування?

 

Члени ГО «Український освітній клуб» розповіли про свою ще молоду організацію та напрями її діяльності, зокрема: фінансова підтримка проектів, програми обміну, допомога особам, які фізично не мають змоги навчатися та інше.

 

Родзинкою їхньої діяльності є запровадження проекту «International Study Cards» – оформлення учнівського квитка міжнародного формату, який дає змогу на знижку на проїзд у транспорті SANAVTO, відвідування окремих закладів (кінотеатру «Дружба», роледрому в універмазі «Київ», мовної школи «Green Apple», інформаційно-консультативного центру «TRIUMF» тощо), яких тільки в Сумах вже більше 50. Приємно, що ці картки діють більш ніж у 58 країнах світу.

 

Представники громадської організації ознайомили присутніх з порядком отримання карток та оголосили конкурс: перші три навчальні заклади, які швидше й більше замовлять учнівських квитків міжнародного формату, отримають цінний приз. А кожен учень, який заповнить анкету до кінця квітня місяця, автоматично візьме участь у розіграші подорожі до Європи для всієї родини.

 

Орлов Віталій, голова правління Альянсу «Україна за сім’ю», налаштував присутніх у залі до сприйняття конструктивної інформації щодо проведення Всеукраїнської екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом!», провівши з ними тренінг.

 

Громадський діяч ГО «Кіфа Суми» поділився інформацією щодо напрямів діяльності, заходів та акцій, які вони організовують. Однією з головних подій квітня цього року є проведення Всеукраїнської екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом!». Бірченко Роман презентував відео, на якому показано, що в минулому році на тих територіях, де вони прибирали, уже через півроку було надто брудно. Тож є невелика кількість людей, які, дійсно, цікавляться екологією нашого міста. Він запросив учнівську молодь долучитися до Всеукраїнської акції, яка відбудеться
23 квітня 2016 року.

 

Цікавою пропозицією став ще один конкурс для школярів: «Кіфа Суми» запропонував лідерам учнівського самоврядування до 20 квітня 2016 року зробити фото або відео мотиваційного характеру, на якому буде відображено участь команди навчального закладу з поліпшення стану навколишнього середовища. Переможці отримають призи.

 

Директор Інформаційно-методичного центру Плахотнікова Г.Д., підсумувавши виступити громадських діячів, розповіла про акції, у яких лідери учнівського самоврядування мають змогу взяти участь: міська виставка-конкурс дизайнерського мистецтва «Сучасна садово-паркова скульптура» (19.04-26.04.2016 року), загальноміський захід з виготовлення об’ємних виробів з використанням вторинної сировини (вересень-жовтень 2016 року), створення квіткової алеї «Дитяча мрія» (жовтень-листопад 2016 року), проект «Місто Суми – місто щастя» (протягом року).

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

07.04.2016 р.

 

 

Шлях до педагогічної майстерності

 

 

 

23 березня 2016 року на базі ЗОШ № 15 стартував новий педагогічний проект, започаткований Інформаційно-методичним центром – «Школа педагогічних ініціатив». Метою проекту є підвищення професійного рівня педагогічних кадрів, формування потреб у постійному саморозвитку і самовдосконаленні, організація навчально-виховного процесу на основі новітніх технологій. Діяльність Школи передбачає організацію роботи молодих спеціалістів на спеціальних методичних майданчиках, де можна ознайомитися не лише з творчістю досвідчених педагогів міста, а й стати співавторами освітнього процесу, спробувавши себе в ролі учнів.

 

У атмосфері творчості, толерантності, креативу учасники «Школи педагогічних ініціатив» мали можливість створити власні проекти (майданчик «Проектна технологія навчання»), відвідати лекції в Кембриджському університеті (майданчик «Ігрові технології навчання»), навчитись створювати уроки на основі інтерактивної технології та технології розвитку критичного мислення. За результатами діяльності кращі слухачі Школи отримали сертифікати.

 

«Цікаво. Практично. Корисно» - таким висновком закінчилось перше засідання нового проекту, а серед найбільш повторюваних гасел прозвучало: «Запрошуйте на наступне засідання». Сподіваємося на довге майбутнє проекту, який сприятиме формуванню плеяди талановитих педагогічних кадрів Сумщини.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

05.04.2016 р.

 

 

Студенти Української Академії Лідерства в гостях у навчальних закладах міста Суми

 

 

 

25.03.2016 року загальноосвітні навчальні заклади міста №№ 6, 15, 23, 24 відвідали студенти Української Академії Лідерства Богдан Маланчук та Ірина Забуга. У рамках зустрічі було презентовано діяльність Академії, відбувся жвавий діалог між студентами та школярами.

 

Українська Академія Лідерства – це проект неакадемічного навчання для дітей віком 17-18 років, який реалізується за підтримки фонду Western NIS Enterprise Fund та підтримки Міністерства освіти та науки, Комітету ВРУ з питань науки та освіти, Адміністрації Президента України.

 

Основною метою Академії є виховання нового покоління українських лідерів – справжніх патріотів з глибоким розумінням власної ідентичності та чітким баченням майбутнього незалежної, демократичної України. У результаті національного відбору до складу студентів Академії потрапляють кращі випускники середніх шкіл, гімназій, ліцеїв, а також студенти перших курсів кращих ВНЗ України.

 

Українська Академія Лідерства – це десятимісячна програма особистісного та суспільного розвитку для українських підлітків, випускників середніх навчальних закладів та студентів першого курсу ВНЗ, заснована в рамках програми лідерства, залучення інвестицій та розвитку, що впроваджується в Україні фондом Western NIS Enterprise Fund. Це новий формат навчання, який будується на поєднанні елементів фізичного, інтелектуального та духовного виховання. Навчальна програма в Українській Академії Лідерства передбачає стаціонарне навчання студентів з відривом від основного місця навчання. Дана програма є некомерційною.

 

Перша Українська Академія Лідерства розпочала роботу у вересні 2015 року в Києві. У 2016 році планується відкрити Академії в Харкові, Львові, Чигирині, Миколаєві та Дніпропетровську.

 

ЗОШ № 6

ЗОШ № 23

ЗОШ № 24

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

28.03.2016 р.

 

 

Інформація

 

 

 

З ініціативи директора Інформаційно-методичного центру Плахотнікової Г.Д. для директорів навчальних закладів міста 15 березня  2016 року на базі Центру НТТМ було організовано тренінг «Ефективний проектний менеджмент». Захід проводили представники громадської організації «Український освітній клуб» Сидоренко Юрій та Назаренко Олексій. Учасники заходу ознайомились з основними донорами та вимогами до оформлення матеріалів на ґрантові конкурси.

 

Директори навчальних закладів, працівники ІМЦ, працюючи в групах, практично застосовували набуті знання, розробивши проекти для отримання ґрантів.

 

Сподіваємося, що отримана під час заходу інформація буде використана учасниками тренінгу, що дасть можливість залучити цільове фінансування на розвиток навчальних закладів міста.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

21.03.2016 р.

 

 

Інформація

 

 

 

Інформаційно-методичний центр 10 березня 2016 року на базі Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 9 провів науково-методичний семінар «Інноваційні технології та можливості їх використання у навчально-виховному процесі. Зі словами привітання до заступників директорів та вчителів навчальних закладів звернулася директор ІМЦ Плахотнікова Г.Д., яка зазначила, що сьогодні для успішної роботи вчителю не тільки самому необхідно використовувати Інтернет-ресурси, а вчити учнів використовувати їх. Галина Дмитрівна наголосила, що створення  особистого Інтернет-сайту дозволить учителю краще організувати навчально-виховну діяльність на уроці, підвищить пізнавальну активність учнів.

 

З теоретичним аспектом створення власних блогів і сайтів педагогів ознайомила вчитель інформатики ССШ № 9 Кучерова А.М. Використання мережевих ресурсів та хмарних технологій продемонстрував Черненко О.В., учитель англійської мови   ССШ № 10.

 

Учителі української мови, зарубіжної літератури, англійської мови, біології, математики, правознавства навчальних закладів №№ 5, 6, 7, 17, 21, 24, 25 презентували власні блоги та сайти, представляючи власну концепцію Інтернет-ресурсу, яка виділяє його з-поміж інших.

 

Присутні були вражені високим рівнем представлених сайтів та блогів, якістю зібраної інформації.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

21.03.2016 р.

 

 

 

Збірка Пізнаймо себе-пізнаймо один одног
Adobe Acrobat Document 533.6 KB
Методичний посібник Суми 2013
Методичний посібник Суми 2013.rar
compressed file archive 368.9 KB
Міська Школа молодого заступника.doc
Міська Школа молодого заступника.doc
Microsoft Word Document 1.0 MB
Перспективний план контролю
Перспективний план контролю.doc
Microsoft Word Document 64.5 KB
Аналіз уроку теорія й практика
Аналіз уроку теорія й практика.rar
compressed file archive 278.3 KB

03.03.2014 р.