З метою підготовки вчителів початкових класів до роботи в умовах Нової української школи у період з 10 по 12 квітня 2019 року відбулися кущові семінари-практикуми «Досвід плюс» на базі чотирьох шкіл міста. Семінари мали змогу відвідати близько 70 вчителів початкових класів міста.

Надзвичайно цікаво було спостерігати за уроками, які були проведені на високому рівні. Олійник Оксана Григорівна, учитель початкових класів Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 провела урок «Я досліджую світ» за програмою «Інтелект України». Подоляка Людмила Іванівна, учитель початкових класів Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №29, Клісова Тетяна Петрівна, учитель Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7, Корж Світлана Володимирівна, учитель Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №17,  продемонстрували інтегрований курс «Я досліджую світ» за програмою Р.Б. Шияна.

Учителі зуміли розкрити теми та досягти мети, використовуючи сучасні прийоми навчання, що надзвичайно сподобалося як учням, так і гостям.

 

Семінари-практикуми були змістовними та плідними, педагоги продемонстрували високу професійну майстерність. Учасники семінару поділилися враженнями, зазначаючи, що  під час проведення інтегрованих уроків учні комплексно засвоюють і накопичують знання й уміння, навчаються цілісно сприймати навколишню дійсність, такі уроки відіграють важливу роль у розвитку пізнавальних здібностей учнів та становленні їх особистості. Водночас інтеграція навчального матеріалу є одним із способів пристосування дитини до  життя. 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Інформація

 

14 червня 2018 року на базі КУ ССШ № 2 в рамках підготовки до роботи в умовах Нової української школи відбулася нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи школи І ступеня з питань запровадження Державного стандарту початкової освіти.

Головний спеціаліст управління освіти і науки Сумської міської ради Пантюшенко С.В. звернула увагу присутніх на основні підходи до формування навчальних планів для початкової школи на 2018 – 2019 навчальний рік., проаналізувала Типові навчальні плани для 1-2 класів, окреслила проблеми й перспективи впровадження нового стандарту.

Заступники директорів визначили новації Державного стандарту початкової освіти та Типових освітніх програм для 1-2 класів; основні підходи до формування фізичного середовища освітнього простору початкової школи; стратегічні напрямки підготовки до старту Нової української школи. Також розкрили форми й методи освітнього процесу початкової школи за програмами «Інтелект України», «На крилах успіху», за педагогічною технологією «Росток» та провели тренінг із учасниками конференції.

Методистом Інформаційно-методичного центру було акцентовано увагу на основних аспектах роботи керівника методичного об’єднання школи та документації шкільного МО; визначено вектори змін у методичній роботі та змодельовано заходи щодо управлінської підтримки професійного розвитку вчителів в умовах Нової української школи.

 

На часі багато питань, які потребують опрацювання, проте у всіх є бажання зробити школу кращою.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

18.06.2018 р.

Інформація

 

         Конструктивно, у позитивному настрої пройшла ще одна сесія з підготовки педагогів до роботи в Новій українській школі. Майбутні вчителі 1-х класів у інтерактивній формі вивчали освітні галузі нового Державного стандарту, визначали систему управління змістом освіти через стандарт, знайомилися з модельними програмами, складали календарне планування, моделювали навчальне середовище. А ще – опановували новітні методики та техніки навчання, технології розвитку критичного мислення, керованого навчання, інтегрованого підходу до навчання в рамках планування тематичного тижня, а також практиками Daily 3 та Daily 5. Учителі отримали практичні навички управління класом.

         Свої враження та очікування педагоги висловлювали за допомогою ігор: «Ти молодець!», «Павутинка», «Веселий м’яч», «Гаряча картопля». Цього разу кожна група стала ресурсом для навчання інших. Учасники тренінгу залюбки ділилися власним досвідом щодо проведення динамічних пауз.

         Учителі-тренери Бойко О.В., Шрамко Л.В., Ягупа І.Д уміло змінювали види роботи, прагнули, щоб навчання відбулося жваво, цікаво. З цією метою чергували відео, тренінгові вправи, пропонували полеміку з окремих питань та обговорення.

         Наприкінці сесії вчителі висловили вдячність педагогам за ретельну та кропітку підготовку, а також директорам КУ ССШ І ступенів №30 «Унікум» Сопіній Л.М. та КУ ЗОШ І-ІІІ ступенів №27 Плотницькій О.Ф. за створення комфортних умов для проведення тренінгів.

 

  

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

 

Інформація

 

 

 

Для вчителів початкової ланки, які навчатимуть першокласників Нової української школи, 14 грудня 2017 року на базі Сумської ЗОШ № 27 відбувся семінар-практикум на тему “Нова українська школа – нові підходи до навчання і викладання”.

 

У семінарі взяли участь близько 70 вчителів початкових класів закладів освіти міста.

 

 

Директор Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Плахотнікова Г.Д. наголосила на сучасних тенденціях розвитку освітньої галузі й на вимогах, які стоять перед учителями початкової школи.

 

Методист Самохіна С.Є. ознайомила учасників із особливостями реалізації проекту Державного стандарту початкової загальної освіти.

 

         Ягупа І.Д., заступник директора з НВР, учитель, яка бере участь у пілотному проекті з реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти, дала практичні поради, як працювати в умовах Нової української школи, як створити новий освітній простір. А головне – як підготувати урок у відповідності до нових вимог. Бо це своєрідний витвір мистецтва, авторами якого є вчитель разом зі своїми учнями.

 

 

Учителі взяли участь у майстер-класі «Плануємо тематичний день», де в ході роботи в групах були створені інтелектуальні карти до проведення уроків у рамках тематичних тижнів.

 

 

         Ситник І.М., учитель початкових класів ЗОШ № 27, яка також є учителем-пілотником, надала методичні поради щодо проведення ранкових зустрічей. Учасникам семінару було продемонстровано нові форми роботи з учнями початкових класів.

 

 

         Під час підведення підсумків семінару-практикуму вчителі зазначили, що вони мали змогу поглибити знання щодо організації освітнього процесу в Новій українській школі, проаналізувати основні складові професійного успіху. А ще з нетерпінням чекатимуть на подальші  зустрічі та практичні рекомендації.

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

 

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради