Методичний фестиваль «Територія творчості»

 

З метою підготовки «нового» вчителя – агента змін, розповсюдження кращого педагогічного досвіду з упровадження інноваційних технологій навчання, ознайомлення із сучасними тенденціями в освіті, підвищення мотивації вчителів до творчого саморозвитку та професійного зростання протягом жовтня-грудня 2019 року відбулися відбіркові етапи міського конкурсу педагогічної майстерності «Територія творчості».

Учасники конкурсу – більше 100 різних за фахом учителів із освітніх закладів міста №№ 1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 15, 17, 18, 19, 21, 22, 24, 25, 26, 27, 29, 30, В.-Піщанської, Піщанської ЗОШ, НВК №№ 16, 41, які представили свої здобутки в номінаціях «Презентація методичного прийому із застосуванням інноваційних засобів навчання» та «Майстер-клас з використання інноваційних педагогічних технологій». За результатами відбору 27 учителів презентували свої надбання 12 грудня 2019 року на методичному фестивалі «Територія творчості». Найбільш широко, на думку журі, було представлено використання сучасних методик, спрямованих на активізацію розумової діяльності, розвиток уваги, здоров’язбережувальних життєвих навичок, гармонізацію лівопівкульного та правопівкульного мислення.

На методичному фестивалі вчителі показали цілеспрямовану діяльність із формування ключових та предметних компетентностей, зазначених у Концепції «Нова українська школа». Було представлено досвід роботи в технології розвитку критичного мислення, інтерактивній, проєктній та ігровій технологіях, а також ефективні методики розвитку комунікативних та здоров’язбережувальних навичок у школярів. Цінною та корисною стала  інформація щодо впровадження STEAM-освіти на уроках математики, методу «перевернутий клас» на уроках хімії, продемонстровано приклади реалізації міжпредметної інтеграції на уроках фізичної культури, зарубіжної літератури та англійської мови. На відміну від попередніх конкурсів новинок у застосуванні інформаційно-комунікаційних технологій було значно менше. Учителі представляли прийоми створення доповненої реальності, 3D-моделей та використання хмарного середовища, демонстрували роботу з інформаційними плакатами, «Гугл-сторінкою», різноманітні вправи та презентації, які передбачають досконале оперування низкою популярних серверів та Інтернет-платформ.

Серед фіналістів конкурсу були представлені вчителі початкової школи, математики та фізики, інформатики, хімії, біології, географії, української мови та літератури, зарубіжної літератури, англійської мови, музичного мистецтва, фізичної культури із ССШ №№ 1, 7, 10, 17, 29, 30, ЗОШ №№ 5, 6, 12, 15, 22, 27, ЗЗСО №№ 21, 26, НВК №№ 16, 41. Найбільше фіналістів конкурсу було із ССШ № 29 – чотири, ССШ № 17 – три, по два учасники – із ССШ №№ 1, 7, 10, ЗОШ №№ 15, 27, ЗЗСО № 26. Окремі заклади, зокрема, ССШ №№ 7, 10, ЗОШ №№ 15, 22, 27, ЗЗСО № 26 протягом останніх років забезпечують результативну участь педагогів у конкурсі педагогічної майстерності.

На методичному фестивалі, проведеному на базі ССШ № 10, були присутні більше 80 різних за фахом педагогів, учителів-стажистів, учасників конкурсу «Учитель року-2019» та всі бажаючі, хто прагне долучитися до інновацій в освіті. Адміністрацією та колективом ССШ № 10 було забезпечено оптимальні умови для проведення міського методичного заходу.

 

Аналіз презентованих учителями надбань дає підстави для вдосконалення системи роботи в закладах щодо виявлення, вивчення та поширення педагогічного досвіду творчо працюючих педагогів, які прагнуть розвиватися професійно, здобувати педагогічну мудрість.  

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Вітаємо переможців!

 

У рамках Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп» для учасників проекту-учителів зарубіжної літератури, української мови та літератури було  проведено професійний конкурс-огляд «На хвилі сучасності…». Відповідно до положення матеріали вчителів оцінювались у чотирьох номінаціях: І – методичні розробки уроків з використанням інноваційних педагогічних технологій;  ІІ – методичні розробки позакласного заходу з використанням інноваційних педагогічних технологій; ІІІ – методичні розробки уроків позакласного читання з використанням інноваційних педагогічних технологій;  ІV  методичні розробки майстер-класів з використанням інноваційних педагогічних технологій.

За результатами конкурсу призові місця посіли 6 учителів закладів освіти м. Суми.

У номінації «Методичні розробки уроку з використанням інноваційних педагогічних технологій» І місце посіла Сорока Інна Іванівна, учитель зарубіжної літератури ЗОШ № 5, ІІІ місце – Охріменко Наталія Вікторівна, учитель української мови та літератури ЗЗСО № 21.

У номінації «Методичні розробки позакласного заходу з використанням інноваційних педагогічних технологій» ІІ місце посіла Богданович Тетяна Федорівна, учитель  зарубіжної літератури ЗЗСО № 19.

У номінації  «Методичні розробки майстер-класу з використанням інноваційних педагогічних технологій» ІІ місце посіла Баєва Алла Василівна, учитель української мови та літератури Сумської гімназії № 1, ІІІ місце – Цапенко Наталія Олександрівна, учитель зарубіжної літератури ЗОШ № 22.

У номінації «Методичні розробки уроків позакласного читання з використанням інноваційних педагогічних технологій» І місце посіла Рогова Наталія Володимирівна, учитель української мови та літератури ССШ № 10.

Вітаємо переможців! Висловлюємо слова вдячності за професіоналізм, креативність, талант, витримку, терпіння, що допомогли педагогам достойно представити м. Суми у всеукраїнському конкурсі. Бажаємо вчителям натхнення, оптимізму, подальших успіхів, здійснення мрій та нових перемог на шляху до вершин творчого Олімпу!

 

17.05.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Вершина успіху

 

Ось і підійшов до завершення міський конкурс педагогічної майстерності «Територія творчості» у номінації «Презентація досвіду з використання інноваційних педагогічних технологій». Цьогоріч фінал відбувся 31 січня 2019 року на базі ССШ № 29.

Це свято об’єднало найкреативніших, найталановитіших педагогів міста, стало платформою для обміну досвідом, здобутками, сприяло усвідомленню шляхів розв’язання педагогічних проблем.

Серед фіналістів конкурсу обрати переможців було надзвичайно складно, проте кращих визначено. І місце посіла вчитель початкових класів ССШ № 2 Горай Ю.В., ІІ місце поділили вчитель біології ССШ № 9 Міцура О.М. та вчитель англійської мови ССШ № 10 Черненко В.А., ІІІ місце – учитель української мови та літератури ССШ № 7 Оберемко О.М., учитель математики та інформатики ССШ № 7 Родінка І.О., учитель зарубіжної літератури ЗОШ № 18 Литвинова Є.М.

Члени журі відзначили високий рівень, ґрунтовний зміст презентацій лауреатів конкурсу – учителів інформатики ССШ № 7 Білоконь О.О., Шаматріна С.В., учителя музичного мистецтва ССШ № 10 Могильної Н.М., учителя географії та економіки ЗЗСО № 26 Костенецької І.В.

 

Свято закінчилося, проте триває невтомна праця педагогів щодо підвищення якості освітнього процесу. Значить з новими надбаннями педагогів освітянська спільнота міста ознайомиться незабаром.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

 

Підсумки І (міського) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018»

 

 

 

У четвер, 7 грудня 2017 року освітня спільнота міста Суми зібралася в ПК «Хімік», щоб урочисто відзначити 17 педагогів-представників 13 закладів середньої освіти  міста, які взяли участь у І (міському) турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018». Серед конкурсантів - п’ять учителів української мови та літератури, чотири – німецької мови, три учителі фізики та п’ять педагогів предмета «Фізична культура».

 

Протягом конкурсних випробувань п’ятеро педагогів продемонстрували свої найкращі професійні уміння та методичні знахідки, і стали учасниками  конкурсу:

 

 • учитель фізичної культури  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Макаренко Наталія Анатоліївна;

 • учитель німецької мови Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 Богданова Вікторія Іванівна;

 • учитель фізики Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 Д’яченко Майя Юріївна;

 • учитель фізичної культури  Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 Савельєв Андрій Григорович;

 • учитель української мови та літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 23 Кравченко Надія Володимирівна.

 

         Вісім учасників, які стали лауреатами, засвідчили, що для них конкурс став новим етапом на шляху до підняття престижу вчительської праці, авторитету серед колег та учнів, змогою виявити свою педагогічну майстерність та відкрити нові грані всебічно-розвиненої вчительської особистості. Так, звання лауреата здобули:

 

 • учитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Коваль Ірина Олександрівна;

 • учитель фізичної культури Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 Корсун Станіслав Васильович;

 • учитель української мови та літератури Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 Діденко Лідія Петрівна;

 • учитель німецької мови загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13 Обвадова Валентина Миколаївна;

 • учитель німецької мови гімназії № 1 Дашкіна Ольга Володимирівна;

 • учитель фізики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 Муха Анна Петрівна;

 • учитель фізичної культури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 Лисенко Тетяна Олександрівна;

 • учитель української мови та літератури навчально-виховного комплексу №16 Кузнєцова Галина Володимирівна.

 

Чотири вчителі вибороли перемогу в I турі всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2018", і тим самим довели, що саме вони є новаторами й агентами змін сучасної освітньої системи:

 

 • учитель німецької мови Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 Михайлик Алла Михайлівна;

 • учитель фізики Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 Кудояр Наталія Олександрівна;

 • учитель фізичної культури Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 9  Литовченко Тетяна Василівна;

 • учитель української мови та літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 Панченко Тетяна Миколаївна.

 

Привітати педагогів із завершенням міського конкурсу, а також побажати подальших успіхів та перемоги в обласному та всеукраїнському випробуваннях, завітали заступник міського голови Віра МОТРЕЧКО, начальник управління освіти і науки Антоніна ДАНИЛЬЧЕНКО, заступник начальника управління освіти і науки Тетяна ДРИГА, директор Інформаційно-методичного центру Галина ПЛАХОТНІКОВА, голова Сумської міської організації профспілки працівників освіти Людмила Гога.

 

До урочистостей та нагороджень долучилися шановні гості та спонсори, які віднайшли можливість привітати майстрів педагогічної справи І туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2018» подарунками та призами:

 

 • представник Українського центру кінезітерапії в м. Суми - реабілітолог Василенко  Максим Миколайович;

 • фітнес –клуб «B-ton», представник - Стриженок Дмитро Миколайович;

 • керуюча ресторанним комплексом «Сімбіозі» та «Япі» Лебець Марина Вячеславівна;

 • координатор проектів Громадської організації «Український освітній клуб» Назаренко Олексій Григорович.

 

Протягом урочистого нагородження дитячі творчі колективи ССШ № 9 та Палацу дітей та юнацтва розважали присутніх своїми виступами.

 

Попереду – на переможців чекають конкурсні змагання II (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018»! Бажаємо нашим Сумським переможцям подальших творчих злетів, наснаги, терпіння, оптимізму, успіху.... і, звичайно, ПЕРЕМОГИ!

 

 

 

Учительський хист – це, напевно, від Бога.

 

Навіть в такій атмосфері життя

 

Бажаємо успіху вам і натхнення,

 

На щастя, на долю, на довгі літа!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

 

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

 

 

 

 

 

 

Вітаємо переможців!

 

 

 

У рамках Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп» для учасників проекту – учителів зарубіжної літератури, української мови та літератури було організовано та проведено професійний конкурс-огляд «На хвилі сучасності…». Відповідно до положення матеріали вчителів оцінювались у чотирьох номінаціях: І – методичні розробки уроків з використанням інноваційних педагогічних технологій; ІІ – методичні розробки позакласного заходу з використанням інноваційних педагогічних технологій; ІІІ – методичні розробки занять курсів за вибором та факультативів;  ІV   методичні розробки майстер-класів з використанням інноваційних педагогічних технологій.

 

За результатами конкурсу призові місця посіли 6 учителів м. Суми.

 

У номінації «Методичні розробки уроку з використанням інноваційних педагогічних технологій» ІІ місце посіли Матвієнко Світлана Петрівна, учитель ССШ № 25; Чикалова Наталія Іванівна, учитель ССШ №29; Сорока Інна Іванівна, учитель ЗОШ № 5.

 

У номінації «Методичні розробки позакласного заходу з використанням інноваційних педагогічних технологій» ІІІ місце посіла Костенко Любов Миколаївна, учитель ЗОШ №12.

 

У номінації «Методичні розробки майстер-класу з використанням інноваційних педагогічних технологій» І місце посіла Тімченко Світлана Олександрівна, учитель ЗОШ № 20, ІІ місце - Баєва Алла Василівна, учитель Сумської гімназії № 1.

 

Вітаємо переможців конкурсу! Висловлюємо слова вдячності за професіоналізм, креативність, талант, витримку, терпіння, що допомогли педагогам достойно представити м. Суми у Всеукраїнському конкурсі. Бажаємо вчителям натхнення, оптимізму, подальших успіхів, здійснення мрій та нових перемог на шляху до вершин творчого Олімпу!

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

15.06.2017 р.

 

 

Інформація

 

 

 

«Учитель живе доти, доки вчиться, щойно він перестає вчитись – у ньому помирає вчитель» - писав К. Ушинський. Саме з метою ознайомлення з авторськими методичними прийомами, створеними творчими вчителями нашого міста, розширення горизонтів власного педагогічного досвіду зібралася освітянська громада на ювілейному, п’ятому, методичному вернісажі фахової майстерності «Срібні родзинки». Учасників заходу привітала ініціатор і творчий натхненник конкурсу – Галина Дмитрівна Плахотнікова, директор Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради.

 

Щоб стати учасником методичного вернісажу, кращі вчителі навчальних закладів демонстрували власні надбання на засіданнях шкільних методичних об’єднань, на міських заходах з різних предметів. У актовій залі Сумської гімназії № 1 27 квітня 2016 року свої педагогічні родзинки презентували одинадцять учителів із восьми навчальних закладів міста:

 

учитель біології та хімії ЗОШ № 22 Мільченко С. В. з прийомом «Зорепад»; учитель світової літератури ССШ № 7 Атанова О. А. з прийомом «Ток-шоу»; учитель фізичної культури ССШ № 7 Бережна В. Є. з прийомом «Джампінг-роуп»; учитель англійської мови ССШ № 7 Теницька Н.В. - «Зрозумій, запам’ятай, відтвори»; учитель географії та економіки ЗОШ № 4 Шапаренко І.Ж. з прийомом «Кейс-метод»; учитель образотворчого мистецтва ССШ № 7 Котельникова Н.О. – «Створи простір»; учитель історії та правознавства Свято-Миколаївської ЗОШ Коваль Я.М. з прийомом «Кластер»; учитель початкових класів ССШ № 2 Забара Л.О. – «Орфографічні вітрила»; учитель музичного мистецтва ССШ № 10 Могильна Н.М. з прийомом «Мюзикл-шоу»; учитель української мови та літератури ССШ № 9 Рева Н.В. з технологією «Скрайбінг»; учитель історії та правознавства ЗОШ № 21 Резникова С.Ю. з технологією «Інфографіка».

 

Інформаційно-методичним центром учителів-учасників методичного вернісажу «Срібні родзинки» було нагороджено пам’ятними сертифікатами та солодкими подарунками. Усі учасники заходу поповнили власну скарбницю педагогічних знань та отримали задоволення від спілкування з талановитими, творчими колегами.     

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

04.05.2016 р.

 

 

Ярмарок педагогічних ідей та інновацій у школі І ступеня

 

 

 

З 1 вересня 2012 року було розпочато особливий період у діяльності школи І ступеня, запроваджено новий Державний стандарт початкової загальної освіти і в поточному навчальному році він підходить до завершення. За новими програмами, підручниками, методиками, серед яких значна роль відводиться інформаційно-комунікаційним технологіям, навчаються учні 1-4 класів. З метою виявлення, пропаганди інноваційних ідей та технологій початкової освіти, виявлення творчо працюючих учителів, педагогічних колективів загальноосвітніх навчальних закладів; стимулювання педагогів до творчого самовдосконалення, підвищення фахової майстерності; презентації перспективних освітніх ідей і технологій, поширення творчих здобутків, прискорення процесу впровадження передового педагогічного досвіду вчителів початкових класів у практику роботи навчальних закладів міста 26 квітня на базі КУ ССШ № 29 було проведено нагородження переможців та лауреатів міського ярмарку педагогічних ідей та інновацій. На конкурс було подано 97 робіт від 28 навчальних закладів, серед яких 18 визнано переможцями та 22 лауреатами. Це і розробки уроків, мультимедійні презентації, методичні посібники та рекомендації. На підставі рішення експертної комісії Грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради нагороджено переможців міської ярмарки педагогічних ідей та інновацій та цінним подарунком від міської організації профспілки працівників освіти:

 

 • у номінації «Комп’ютер - мій помічник» Скрипку Віту Анатоліївну, керівника творчої групи вчителів початкових класів КУ ССШ № 1, Войтенко Світлана Іванівна, керівника творчої групи вчителів початкових класів КУ ЗОШ № 27, Керімову Олену Еліївну, керівника динамічної групи вчителів  початкових класів КУ ЗОШ № 21, Лопатіну Людмилу Олександрівну, керівника динамічної  групи вчителів початкових класів КУ ЗОШ № 27;

 • у номінації «Золотий фонд» Годинець Тетяну Олексіївну, керівника творчої групи вчителів початкових класів КУ ССШ № 9, Заіченко Вікторію Анатоліївну, керівника творчої групи вчителів початкових класів, Крівшенко Ліну Миколаївну, учителя початкових класів КУ ССШ № 25;

 • у номінації «Дидактичні розсипи» Шрамко Ларису Володимирівну, учителя початкових класів КУ ЗОШ № 13,  Шевелєву Тетяну Павлівну, учителя початкових класів КУ ССШ № 30, Бойко Ганну Миколаївну, педагога-організатора КУ ССШ № 30;

 • у номінації «Методичні скарби» Хелемелю Тетяну Анатоліївну, керівника творчої групи вчителів початкових класів КУ ССШ № 10, Ярошенко Оксану Олексіївну, керівника творчої групи вчителів початкових класів КУ ССШ № 7, Морозову Ольгу Григорівну, учителя англійської  мови КУ ССШ № 30, Крівшенко Ліну Миколаївну, учителя початкових класів КУ ССШ № 25, Бойко Оксану Володимирівну, учителя початкових класів КУ ССШ № 30, Олексієнко Валентину Миколаївну, керівника динамічної групи вчителів початкових класів КУ ЗОШ № 22;

 • у номінації «Творчий портрет керівника, учителя» Циганенко Ірину Іванівну, заступника директора з навчально-виховної роботи КУ ЗОШ № 21, Ягупу Ірину Дмитрівну, учителя початкових класів КУ ЗОШ № 27.

  Нагороджено Дипломом управління освіти і науки Сумської міської ради лауреатів міської ярмарки педагогічних ідей та інновацій та цінним подарунком від міської організації профспілки працівників освіти:

 • у номінації «Комп’ютер - мій помічник» Коваленко Ольгу Василівну, керівника творчої групи вчителів початкових класів КУ ССШ № 29, Леоненко Людмилу Анатоліївну, учителя початкових класів КУ В.-Піщанської ЗОШ, Клименко Ольгу Олександрівну, учителя початкових класів КУ ССШ № 30, Скіданову Анастасію Миколаївну, учителя  інформатики КУ ЗОШ № 21, Кушнєрову Тетяну Дмитрівну, учителя трудового навчання КУ ЗОШ № 19, Тертичну Ірину Федорівну, учителя початкових класів КУ ЗОШ № 12;

 • у номінації «Золотий фонд» Макошенець Світлану Всеволодівну, керівника творчої групи вчителів початкових класів КУ ЗОШ № 27, Рябуху Тетяну Василівну, керівника творчої групи  вчителів початкових класів КУ ССШ № 10;

 • у номінації «Дидактичні розсипи» Довбиш Тетяну Михайлівну, керівника творчої групи вчителів початкових класів КУ ССШ № 29, Азарову Надію Михайлівну, вчителя початкових класів КУ ЗОШ № 27, Діденко Оксана Вікторівна, керівника динамічної групи вчителів початкових класів КУ ЗОШ № 13, Олійник Оксану Григорівну, керівника м/о вчителів початкових  класів КУ ССШ № 2, Корж Ольгу Леонідівну, керівника творчої групи вихователів групи продовженого дня КУ ЗОШ № 15, Самойленко Лілію Вікторівну, учителя початкових класів КУ ЗОШ № 6;

 • у номінації «Методичні скарби» Проценко Надію Григорівну, учителя початкових класів КУ ЗОШ № 27, Коваль Любов Дмитрівну, учителя початкових класів КУ ЗОШ № 27, Сулигу Олену Вікторівну, учителя початкових класів НВК № 41, Картузову Ольгу Володимирівну, учителя англійської мови КУ ЗОШ № 21, Боженко Людмилу Павлівну, учителя початкових класів КУ ЗОШ № 4, Бурієву Ганну Сергіївну, учителя початкових класів КУ ЗОШ № 13, Пройдакову Інну Миколаївну, учителя початкових класів КУ ЗОШ № 19;

 • у номінації «Творчий портрет керівника, учителя»  Луговську Ірину Олександрівну, учителя початкових класів КУ ЗОШ № 27.

                   Подальших успіхів та нових творчих ідей!!!

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

29.04.2016 р.

 

умови проведення Школи педагогічних ініц
Adobe Acrobat Document 86.9 KB
Положення Ярмарок педагогічних ідей.pdf
Adobe Acrobat Document 61.8 KB

Готуємося до Конкурсу "Учитель року-2016"

 

Засідання № 1

з питань підготовки до участі в І (міському) турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2016»

 

У програмі засідання:

 

1. «Учитель року»: здобутки та перспективи (аналіз участі педагогів міста в конкурсі «Учитель року»), Одінцова О.М., завідувач освітнього відділу ІМЦ -  керівник міської Школи фахової майстерності;

 

2. Нормативно-правове забезпечення І міського туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016», ОдінцоваО.М., завідувач освітнього відділу ІМЦ - керівник міської Школи фахової майстерності;

 

3. Педагогічні університети: загально дидактичні основи навчання, Коваленко Наталія Володимирівна, кандидат педагогічних наук  Сумського педагогічного університету імені А.С. Макаренка

 

 

 

Засідання № 2

з питань підготовки до участі в І (міському) турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2016»

 

У програмі засідання:

 

1. Аналіз анкетування педагогів з питань загально дидактичних основ навчання, Одінцова О.М., завідувач освітнього відділу ІМЦ -  керівник міської Школи фахової майстерності;

 

2. Умови проведення І (міського) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016», Одінцова О.М., завідувач освітнього відділу ІМЦ - керівник міської Школи фахової майстерності;

 

3. Педагогічні університети:

а) Презентація власного досвіду, учитель географії ЗОШ № 26 Костенецька І.В., учасник ІІІ (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2014»;

 

б) Вимоги до складання презентації, Макаренко Р.Г., учитель інформатики ЗОШ № 5 – лауреат І (міського) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2012».

         4. Анкетування учасників засідання з питань фахової підготовки.

 

Засідання № 3

з питань підготовки до участі в І (міському) турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2016»

 

У програмі засідання:

 

1. Аналіз анкетування педагогів з питань фахової підготовки,
 Одінцова О.М., завідувач освітнього відділу ІМЦ -  керівник міської Школи фахової майстерності;

 

2. Педагогічні університети:

а) Аналіз уроку за М.Паташніком, методист Інформаційно-методичного центру, заслужений учитель України - Депутат В.М.;

 

б) Психологічна готовність, завідувач відділу практичної психології  та соціальної роботи - Свириденко М.М.

3. Анкетування учасників засідання з питань нормативного забезпечення І (міського) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2016».

 


Підготовка й участь у конкурсі Учитель р
Microsoft Power Point Presentation 700.0 KB
Процес навчанн ВР_2015.pptx
Microsoft Power Point Presentation 4.0 MB
Вимоги до сучасного уроку За М.Поташник
Microsoft Power Point Presentation 512.0 KB
Положення Учитель року.doc
Microsoft Word Document 51.5 KB
Про підсумки ІІ туру конкурсу Учитель ро
Microsoft Word Document 265.5 KB

Підсумки І (міського) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015»

З 17 по 21 листопада 2014 року  в м. Суми проходив І (міський) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015». Під час конкурсу педагоги показали свою професійну майстерність, креативність, уміння володіти комп’ютерною технікою. А учні освітніх закладів №№ 7, 9, 27, гімназії №1, де проходили конкурсні уроки, захоплювалися глибиною знань, мудрістю й безмежним розумом конкурсантів.

27 листопада 2014 року відбулося урочисте закриття І (міського) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015».За рішенням журі конкурсу  переможцями сталиучасники, які будуть представлять місто на обласному рівні:

Щербань Ліна Григорівна, учитель образотворчого мистецтва Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 9,

Гончаренко Світлана Олексіївна, учитель української мови та літератури Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15,

Василишина Галина Володимирівна, учитель правознавства Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18,

Дубина Світлана Володимирівна, учитель хімії Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27.

Урочистості з нагоди шанування переможців, лауреатів та учасників конкурсу були організовані Інформаційно-методичним центром управління освіти і науки Сумської міської ради. У концертній програмі брали участь  вокальні колективи Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21 та художні колективи Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю. Лейтмотивом заходу була гордість за Україну, патріотичний народ, процвітання миру, злагоди та єднання.

У нашій країні, де навчається кожна дитина, учитель – це перша особа.  І майбутнє наших дітей, як і нашої держави, - у руках учителя, у його серці.

Випробування І (міського) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2015» завершено. То ж бажаємо професійного успіху, творчих перемог  учасникам ІІ (обласного) туру конкурсу.

27.11.2014 р.