Розпорядження № 32 від 18.05.2020 Про проведення громадського обговорення деяких вимог до протиепідемічних заходів при послабленні карантину

Пам’ятай про безпеку!!!

 

Даний меседж є постійно актуальним для кожного. Безпека кожної людини – запорука безпечного середовища взагалі. На сьогодні першочерговим залишається завдання не лише мати певний запас знань, а й застосовувати ці знання на практиці.

Чудовою нагодою такої практики є участь у Всеукраїнському літературному конкурсі на протипожежну і техногенну тематику, який проводиться під гаслом – «Щоб не трапилось біди обережним будь завжди!».

Цьогоріч учасниками міського етапу конкурсу стали 55 учнів із 14 закладів освіти міста (ССШ №№ 2, 7, 9, 10, 30, ЗОШ №№ 8, 15, 22, 24, ЗЗСО №№ 19, 21, 26, НВК №№ 9, 42).

Члени журі відзначили знання авторами творів основних правил пожежної безпеки, розуміння причин виникнення пожежі та алгоритму дій у разі виникнення небезпеки. Більшість творів відзначалися оригінальністю та нестандартним підходом викладу матеріалу.

За спільним рішенням членів журі (методисти ІМЦ та працівники Сумського міського відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області) визначено переможців, які будуть представляти місто Суми на обласному етапі конкурсу: Скачек Софія (ССШ № 9, казка «Лісова біда»), Гвоздь Вікторія (ЗЗСО № 21, казка «Вогнемен з Доляндії»), Швачич Каміла (ССШ № 10, оповідання «Вчинок, що викликає гордість»).

27.02.2020

 Пожежна безпека – завжди актуально

 

Чи не найчастіше обговорювана тема в українському суспільстві: заходи пожежної безпеки в громадських місцях та освітніх установах. І це не дивно. Пожежі в дитячому таборі «Вікторія», коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу (м. Одеса) привернули увагу громадськості до питань безпеки. «Наскільки ми знаємо алгоритми дій під час виникнення пожежі?», «Як зробити освітнє середовище безпечним?», «Наскільки пожежно безпечними є заклади громадського харчування, супермаркети тощо?». На ці та інші питання можна було почути відповіді 20 лютого 2020 року під час роботи методичного майданчика «Педагогіка безпеки», проведеного спільно з Управлінням ДСНС України в Сумській області для вчителів предмета «Основи здоров’я», заступників директорів закладів освіти, які відповідають за проведення Дня цивільного захисту. Ґрунтовна розповідь заступника начальника Управління Карпенка Д.В., що супроводжувалася презентацією, дала можливість учасникам пригадати основні засоби пожежогасіння, правильний алгоритм дій під час виникнення пожежі, ознайомитися із сучасним протипожежним оснащенням, можливим для застосування в освітньому середовищі. Під час роботи майданчика педагоги мали змогу ознайомитися з роботою пожежної частини, попрактикуватися в роботі з вогнегасниками. На думку всіх учасників заходу такі зустрічі є практичними та корисними, адже дозволяють отримати інформацію, необхідну у створенні особистої та суспільної безпеки, відпрацювати необхідні навички.

20.02.2020

Шановні батьки!

З 13 по 17 травня 2019 року в закладах дошкільної освіти проходитиме «Тиждень безпеки дитини». Майже кожен день буде присвячений тій чи іншій ситуації, у яку може потрапити дитина, коли дорослі залишають її без догляду.

Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки на дорозі – першопричина сумних та трагічних наслідків.

То ж дбаймо про безпеку наших дітей. Ваш приклад – взірець для малечі. Необхідно давати дітям чіткі міцні знання, формувати вміння та навички чітко діяти в надзвичайних ситуаціях.

Пам’ятайте, що життя дітей залежить від нас, дорослих.

Сподіваюся, що ми зробимо все, аби наші діти росли розумними, добрими і здоровими.

 

 

Сумський міський голова                             О.М. Лисенко

БУЛІНГ: ЗА ДІТЕЙ ВІДПОВІДАЮТЬ БАТЬКИ

 

Традиційно причиною батьківських нарікань і не зовсім приємних виховних моментів для того, хто не вивчив урок і отримав низьку оцінку, є двійки-трійки у щоденнику. Причин для виховних моментів побільшало відтоді, як на законодавчому рівні у нашій країні введено відповідальність за булінг. І діти, і батьки повинні знати: булінг – не просто зло, яке зачіпає підліткове середовище, а ще й в окремих ситуаціях привід сплатити немалий штраф. І платити його будуть батьки того, хто дозволяє собі принижувати однокласника чи товариша по школі.

Реалізуючи Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», Міністерство юстиції розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг,  орієнтовану на дітей та їх батьків. Питання стало наскільки актуальним, що поняття «булінг»  визначили на законодавчому рівні та прописали у Законі України «Про освіту» та в Кодексі України про адміністративні правопорушення. Визначення зафіксовано так: «булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».

У Кодекс додано статтю 1734 про відповідальність за вчинення булінгу, яка називається «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу». В ній зазначено, що булерів (так назвали тих, хто здійснює булінг) або їх батьків варто штрафувати або виправляти громадськими роботи.

За булінг, вчинений дітьми до 16-ти років, відповідають батьки або опікуни. За перший випадок булінгу – від 850 до 1700 гривень штрафу або громадські роботи на термін від 20 до 40 годин. За повторне цькування або булінг, вчинене групою осіб від 1700 до 3400 гривень штрафу або громадські роботи терміном від 40 до 60 годин.

Справді ж, потрібно задуматися, перш ніж цькувати невисокого хлопчика чи знущатися із дівчинки з рудими кісками? «Не руйнуй невідомий світ, бо для когось і твій знайомий – невідомий»,- зазначила у своєму творі Мікус Марія, юна журналістка з Хмельниччини, одна з переможниць конкурсу Юстиції Сумщини #БулитиНеКруто.

До речі, в Україні вже є судові рішення щодо булінгу. Перше прийняте у лютому цього року на Київщині, за цькування батьків винної особи зобов’язали сплатити штраф.

 

 

День цивільного захисту в закладах освіти міста

 

 

23 квітня в усіх закладах загальної середньої освіти проведено День цивільного захисту. Учні та педагогічні колективи мали можливість відпрацювати навички безпечної евакуації, пригадати основні алгоритми дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Формуванню здоров’язбережувальної компетентності сприяло і залучення до заходів представників ДСНС, водолазно-рятувальної, кінологічної, вибухо-технічної служб. Активні форми роботи з учнями, особиста зацікавленість учасників освітнього процесу у створенні безпечного середовища стали запорукою успішності проведення заходів.